Овочі-Ягоди-Сад

Традиційні сади, особливо яблуневі, не мають перспективи, – фермер

Іван Ярмолюк, керівник фермерського господарства «Відродження», розташоване в Петриківському районі на Дніпропетровщині, вважає, що традиційні сади, особливо яблуневі, не мають перспективи. Натомість кісточкові та грушеві, інтенсивні, на шпалері й на крапельному зрошенні та підкроновому дощуванні мають економічну перспективу. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Добре промоніторивши український ринок, його стан і перспективи, ми побачили, що далі буде рух до кісточкових й грушевих садів, – розповів Іван Ярмолюк. – Але обов’язково інтенсивні, на шпалері й на крапельному зрошенні та підкроновому дощуванні. Традиційні сади, на наш погляд, не мають перспективи».

ФГ «Відродження» вирішило більше вирощувати черешню, абрикос, персик, нектарин, сливу європейську та сливу японську. 

Готуватися до проєкту розпочали чотири роки тому та, зрештою, вирішили втілювати його через створення власного плодового розсадника. 

 У результаті ми заклали маточники культур та отримали посадковий матеріал для себе. Торік почали реалізацію проєкту 25-гектарного кісточкового саду», – поділився фермер.

Довідка: ФГ «Відродження» займається садівництвом та овочівництвом. Зараз в обробітку господарства 300 га землі, з них 200 га на зрошенні.

Читайте також: Новітній розсадник ФГ «Відродження» бачить перспективу в інтенсивному кісточковому саді