Овочі-Ягоди-Сад

Новітній розсадник ФГ «Відродження» бачить перспективу в інтенсивному кісточковому саді

Українське садівництво найближчим часом буде рухатись у бік кісточкових і грушевих інтенсивних садів на шпалері, крапельному зрошенні та підкроновому дощуванні.

Такий прогноз в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» висловив Іван Ярмолюк, керівник ФГ «Відродження» (Дніпропетровська область, Петриківський район).

«Традиційні сади, на наш погляд, не мають перспективи», — вважає він.

Нещодавно ФГ «Відродження» почало вирощувати саджанці на продаж у своєму власному розсаднику кісточкових.

«Спочатку ми робили розсадник для себе, але з часом зрозуміли, що ця тема дуже актуальна для наших колег і є рентабельним виробництвом. І вже якусь кількість посадкового матеріалу вирощуємо на продаж», — розповідає Ярмолюк.

За його словами, на цю весну вже є якісні сорти черешні і абрикосу, є матеріал і на осінь. За великими обсягами господарство працює тільки за умови попереднього замовлення приблизно за рік-два.

Проект інтенсивного кісточкового саду ФГ почало з 2020 року, заклавши 25 га. На них господарство вирощує черешню, абрикос, персик, нектарин, сливу європейську та японську.

Фахівці «Відродження» вивчають та впроваджують нові підщепно-сортові конструкції, типи формування тощо.

ФГ співпрацює в цих питаннях з провідними розсадниками Європи, тому може рекомендувати не тільки власний посадковий матеріал, а й досвід.

Довідка: ФГ «Відродження» займається садівництвом та овочівництвом. Зараз в обробітку господарства 300 га землі, з них 200 га на зрошенні.

Читайте також: «Прайм Фрут» удосконалить технологію розсадництва кісточкових культур