Овочі-Ягоди-Сад

«Тавріда» відмовилася від вирощування динь, на черзі – кавуни

«Тавріда» відмовилася від вирощування динь, на черзі – кавуни

Через навалу динної мухи СТОВ «Тавріда» із села Виноградове на Херсонщині відмовилося від вирощування динь, залишивши з баштанних лише кавуни. Але нинішнього року, попри складні погодні умови та добрий урожай, немає ні цін, ні збуту.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Ось уже три роки, як від динь ми відмовилися через навалу карантинного шкідника — динної (азербайджанської) мухи, – розповів директор господарства Олексій Теленик. – Природного ворога в неї в нашій місцевості немає, тож вона швидко розмножується і пошкоджує посадки дині. Боротися з динною мухою вкрай важко, бо вона стійка до дії більшості інсектицидів. Для кавунів цей шкідник не такий небезпечний, тож зараз вирощуємо лише кавуни».

Цього року, незважаючи на прохолодну весну та початок літа, урожай кавунів отримали пристойний. Але попиту та цін на продукцію немає.

«За кілограм кавунів відмінної якості в другій половині серпня давали 50–60 копійок, – бідкається аграрій. – За ранні, що вирощувалися під плівкою, платили 3–4 грн/кг. Це набагато нижче за собівартість вирощування кавунів. Таких низьких цін не було вже 7–10 років! Та навіть за такими смішними цінами збути продукцію було вкрай важко, адже торговельні мережі намагалися продавати кавуни в пік сезону по 5–10 грн/кг. Ми зазнали великих збитків. Поки що я навіть не знаю, чи варто наступного року сіяти кавуни».

Читайте також: Редакторка назвала три причини дешевих кавунів