Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Старі овочі борщового набору дешевшають

Старі овочі борщового набору дешевшають

Пік цін цибулю, картоплю та капусту спостерігався в середині березня, а на моркву та буряк – в кінці минулого місця. З тих пір ціни на овочі борщового набору знизилися під тиском імпорту, продукції нового врожаю та відсутністю товару достатньої якості.

Про це свідчать дані моніторингу AgroTimes.

Динаміка цін в столичних супермаркетах «Ашан», «Метро», «Новус» і «Варус» відставала від ринкової та була більш згладженою.

Так, середні ціни на картоплю в цих мережах в середині березня досягли максимуму – 12.24 грн/кг, але під впливом імпорту з країн Балтії та Польщі знизилися до нинішніх 11.22 грн/кг. Таким чином, за місяць картопля подешевшала на 15 коп/кг.

Пікові ціни на цибулю в магазинах спостерігалися також в середині минулого місяця – 6.41 грн/кг, але до сьогодні цей овоч подешевшав до 5.80. Від 7 березня цибуля подорожчала на 50 коп/кг. Цієї продукції у фермерів багато, але запаси якісної – незначні. Експорт цибулі – теж незначний. До того ж на ціну цибулі врожаю минулого року тисне зелена цибуля, пропозиція якої збільшується, а ціна – знижується.

Капуста від середини березня подешевшала на 59 коп/кг – до 5.07 грн/кг. Пропозиція якісної продукції тут також зменшується, а молода продукція – дешевшає.

Морква та буряк найдорожчими були в кінці березня. І за тиждень подешевшали: морква – на 66 коп/кг, – до 6.68 грн/кг; буряк – на 54 коп/кг – до 7.35 грн/кг.

Читайте також: На ринках все менше якісної старої капусти і цибулі