Овочі-Ягоди-Сад

Спеціалісти порадили, коли краще садити сад

Спеціалісти порадили, коли краще садити сад

У Степу й Південному Лісостепу, де зими відносно м’які, це найкраще зробити за місяць до замерзання ґрунту. У Північному Лісостепу та на Поліссі рослини садять на постійне місце навесні, з початком польових робіт. Утім, окремі культури й сорти (вишню та літню яблуню) там іноді садять восени.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Якщо до морозів у деревець не встигають утворитися нові корені, щойно закладений сад взимку гине від висихання й ушкодження низькими температурами, – попередив Володимир Сіленко, науковець кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка, НУБіП України. – Строки садіння деревець залежатимуть також і від рельєфу. Так, на схилах, особливо південних, деревця слід садити раніше, ніж на рівнинах». 

Осіннє закладання саду в Україні має свої переваги, вважає Олександр Андращук, керівник садово-дизайнерського центру Shoni. Передусім через те, що у цей час ґрунт ще теплий після спекотного літа й корені на новому місці ліпше приживаються. «Позитивним є й те, що надземна частина деревець уже позбулася листя й зайве не випаровує вологу. Звісно, йдеться про саджанці плодових із відкритою кореневою системою», – зауважив Олександр Андращук. 

Весняне садіння експерти радять для регіонів із високою ймовірністю сильних морозів узимку (–20…–30 °C) — дерева приживатимуться тим краще, чим раніше навесні їх буде посаджено.

Читайте також: Агроном-аналітик описав ідеальний ґрунт для яблуні