Овочі-Ягоди-Сад

Собівартість томатів у теплиці в травні втричі менша, ніж у грудні

Собівартість томатів у теплиці в травні втричі менша, ніж у грудні

Щоб уникнути збитковості й здешевити виробництво, ПСП ім. Т. Г. Шевченка, що входить в «Аснова Холдінг» на Київщині, відмовилося від цілорічного вирощування органічних овочів у теплицях і почало запускати виробництво лише з березня.

Про це розповів Андрій Вдовиченко, директор ПСП ім. Т. Г. Шевченка, що виробляє продукцію під ТМ «Тростинка». Господарство має сертифіковані органічні теплиці площею 1 тис. кв. м, де вирощує томати й огірки.

«Від початку ми планували, що наші теплиці працюватимуть цілорічно, й два роки відпрацювали в такому режимі, – розповів він. – Але затрати за цілорічного вирощування дуже великі. Скажімо, у грудні виробничі витрати становлять 230 тис. грн на місяць, тоді як у травні –– 118 тис. грн. Основні статті витрат у холодний період: опалення (у нас котли на дровах) та досвічування».  

Зараз господарство сконцентроване на двох культурах: томатах чері та огірках. За цілорічного вирощування  томати були основною культурою, нині їх потіснили огірки.

«У грудні ми в середньому отримували врожайність томатів на рівні 0,9 кг/кв. м, а собівартість при цьому становила 353 грн/кг, – навів дані Андрій Вдовиченко. – Тоді як у травні середня врожайність культури у нас становила 1,5 кг/кв. м, а собівартість –– 101 грн/кг. Середня ціна реалізації наших томатів у грудні –– 208 грн/кг, у травні –– 125 грн/кг. Тож від вирощування томатів узимку ми відмовилися».

Господарство реалізує продукцію через магазини WINETIME, що також входять до групи «Аснова Холдінг». 

Довідка: У 2015 році ПСП ім. Т. Г. Шевченка придбала багатопрофільна компанія «Аснова Холдинг». Підприємство обробляє 2,5 тис. га сільгоспугідь.  Основні напрями діяльності: рослинництво і тваринництво.

Читайте також: Господарство на Київщині планує вирощувати органічний солодкий перець