Овочі-Ягоди-Сад

Сезон полуниці відкритого грунту стартував з рекордних цін

Цього тижня українські виробники з південних регіонів почали продавати полуницю з відкритого грунту по 80-110 грн/кг, що у 2,3 раза дорожче, ніж рік тому. При цьому достигання цієї ягоди  у Західному і Центральному регіонах країни істотно затримується через різке похолодання в квітні.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти»

Сезон полуниціі відкритого грунту в Україні почався приблизно на тиждень раніше, ніж в минулому році. 

Квітневі заморозки на Півдні пошкодили 5-20% ранніх сортів цієї ягоди. При цьому виробники Західних регіонів констатують втрати врожаю ранньої полуниці від 50% до 90%. 

Посуха в квітні викликала серйозні побоювання у виробників за якість врожаю. А опади на початку травня заважають збирати ягоди. 

«Аномальні погодні умови навесні, включаючи заморозки в період масового цвітіння суниці ранніх сортів ягоди, а також тривалі дощі в період збирання, негативно позначаться на врожайності. В результаті ми очікуємо зниження виробництва суниці садової в Україні, що може надати підтримку більш високими цінами на дану ягоду в поточному сезоні»,  – прокоментував керівник проектуту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

Всі ці фактори призвели до того, що на сьогоднішній день перші партії суниці садової надходять у продаж за ціною 80-110 грн / кг ($ 2,97-4,08 / кг), що в середньому 2,3 рази дорожче, ніж на початку сезону минулого року. При цьому, багато виробників планують і в подальшому утримувати ціни на суницю садову на досить високому рівні. Своє рішення вони аргументують значними втратами від заморозків та дощів.

Читайте також:Ціну на полуницю в Польщі визначатиме погода, наявність збирачів та зменшення попиту

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!