Овочі-Ягоди-Сад

Сезон баштанних завершиться на два тижні раніше, ніж торік

У нинішньому році сезон баштанних в Україні завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж у 2018 році.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Сезон, що минає, можна назвати невдалим для українських виробників баштанних, адже він позначився складнощами з реалізацією продукції та несприятливими цінами для фермерів. Також можна додати, що несприятливі погодні умови минулого літа, що супроводжувалися посухою в основних регіонах виробництва українських динь та кавунів – на півдні України – позначилися й на якості продукції», – зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту EastFruit, якщо в минулому році сезон реалізації динь і кавунів закінчився в середині вересня, то в цьому році виробники все частіше повідомляють про завершення сезону продажів.

На сьогодні виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 1,5-4 грн/кг ($0,07-0,16/кг), що в середньому вдвічі дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати по 2,5-6 грн/кг ($0,10-0,24/кг), залежно від сорту та якості, тоді як тижнем раніше ціна на цю продукцію була на 15% вищою, ніж сьогодні.

Варто відзначити, що ціна на кавуни в Україні наразі в середньому на 35% нижча, ніж в аналогічний період минулого року. Ціни на дині в середньому знизилася на 45%, порівняно з ціною на цю продукцію роком раніше.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!