Овочі-Ягоди-Сад

Сади та ягідники обробляють і після збору врожаю

Сади та ягідники обробляють і після збору врожаю

На жаль, багато садівників перестають обробляти дерева після збору врожаю, що кардинально є неправильно. Адже, хвороби продовжують розвиватися, знижуючи імунітет та зимостійкість. Обробка рослин після збору плодів та ягід це боротьба за майбутній врожай.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповідає Володимир Воєводін, кандидат сільськогосподарських наук, експерт компанії BASF. 

За його словами, для підготовки саду до зими, збирання врожаю слід завершити завчасно (за 2–3 тижня до початку заморозків). Обробити препаратом фунгіцидом з дитіаноном або метирамом по вегетуючому листі та внести, по листу, азотні добрива. «З початком пожовтінням, листя необхідно обробити мідьвмістними препаратами. Слід відмітити, що висока морозостійкість дерев досягається протягом всього сезону і, особливо, в другій половині вегетації. Накопичення здоровим листом цукрів та їх відтік в кореневу систему дає кращу перезимівлю дерев, зменшує ушкодження камбію та генеративних органів», – зауважив експерт.

Проте зауважив, що дерева з затягненим осіннім ростом сильніше пошкоджуються морозобоїнами, ніж ті, які вчасно увійшли в зимовий період (скинули лист). Для цього необхідно завчасно вимкнути полив та виключити внесення азотних добрив в грунт. Дерева осінніх сортів менше пошкоджуються, ніж зимових і, особливо, пізньо-зимових сортів.

«На зимостійкість генеративних органів впливає захист садів від шкідників та хвороб (особливо пошкодження борошнистою росою під час закладки та диференціації плодових бруньок). Пошкоджений лист менше продукує фотосинтез та накопичення сухих речовин, що приводить до збільшення вільної води в клітинах та зниження морозостійкості рослин», – додав Володимир Воєводін.

Читайте також:   Садівникам-початківцям не вистачає доступної інформації про захист