Овочі-Ягоди-Сад

«Сади Перемоги» збільшили овочівництво на Кіровоградщині на 30%

«Сади Перемоги» збільшили овочівництво на Кіровоградщині на 30%

Ініціатива «Сади перемоги» із засаджування вільних ділянок землі овочами збільшила виробництво цієї продукції в Кіровоградській області на 30%,  повідомила Вікторія Фурманова, керівниця департаменту агропромислового розвитку ОВА.

Про це повідомляє «Гречка».

За словами Вікторії Фурманової, у Кіровоградській області ініціатива «Сади Перемоги» базувалася на ентузіазмі та захопленні цією ідеєю жителів. Додаткове фінансування з державного чи місцевих бюджетах, гранти під проєкт не залучали.

«Лише мали отриману Кіровоградською обласною військовою адміністрацією від фермерів Австрії благодійну допомогу – посадковий матеріал картоплі, та й то в дуже незначному обсязі. Тому і роздали на території заради експерименту. Було цікаво як цей посадковий матеріал проявить себе в різних умовах степової Кіровоградщини», – сказала вона.

Так, за даними департаменту АПК, засадили додаткові 30 га земель. Окремо долучились і люди, які давно не садили городи, але цього року вирішили перестрахуватися.

Громади вирощували всі традиційні городні культури: кабачки, огірки, томати, картоплю, буряк, капусту і моркву. Потім збирали і розподіляли.

«В результаті, за попередніми даними маємо збільшення очікуваного валового виробництва овочів на 30% до попереднього року. Цього цілком достатньо для забезпечення харчових потреб населення нашої області», – наголосила Вікторія Фурманова.

Читайте також: Під «Сади Перемоги» видаватимуть гранти