Овочі-Ягоди-Сад

Садівник порадив як захищати персик від хвороб

Садівник порадив як захищати персик від хвороб

Холодна весна активізувала хвороби персика: кучерявість листя, борошниста роса, клястероспоріоз, або дірчаста плямистість, моніліоз, цитоспороз, камедетеча (гоммоз) і гнилі різних видів. Щоб уникнути їх після цвітіння і в період вегетації важливо обробляти дерева фунгіцидами Делан, Скор, Топаз, Топсин М, а також біопрепаратами Гаупсин і Трихофіт. Бордоську рідину під час вегетації застосовувати не можна.

Про це в колонці на AgroTimes повідомив відомий спеціаліст з вирощування персика Олександр Дядюра з Кривого Рогу на Дніпропетровщині.

«Я працюю препаратами Гаупсин і Трихофіт вже 18 років, і весь цей час не знаю, що таке грибні хвороби. Вони нетоксичні для людини, тварин, риб і бджіл. Не накопичуються в рослинах і ґрунті. Не впливають на смак вирощуваної продукції», – зазначив він. 

Садівник порадив купувати ці препарати у виробника, бо вони мають термін придатності від 6 до 9 міс.

«Від моніліозу, або сірої плодової гнилі я виробив таку схему захисту. Відразу після цвітіння дерева обробляю двома препаратами в баковій суміші. З інсектицидів використовую Золон, з фунгіцидів — Хорус. На початку вегетації дерева обробляю Гаупсином і Трихофітом у баковій суміші від грибних хвороб, чергуючи їх з інсектицидами», – поділився Олександр Дядюра.

Читайте також: Обрізування персика роблять у 5 етапів