Овочі-Ягоди-Сад

Міравіс® у системі захисту кісточкових культур

Міравіс® у системі захисту кісточкових культур

Використання Міравіс® у системі захисту від хвороб забезпечує надійний захист не тільки в зерняткових садах, а й у кісточкових, що і показав сезон 2024 року. Найчастіше використовували фунгіцид для захисту від клястероспоріозу та кучерявості листя. Це обумовлено високою ефективністю діючої речовини Адепідин®, яка міститься в Міравіс®, проти основних хвороб кісточкових.

При вирощуванні кісточкових культур особливу увагу приділяють саме контролю клястероспоріозу, оскільки ця хвороба пошкоджує всі кісточкові культури, має від 7–9 генерацій за сезон, до того ж за сприятливих умов від зараження до прояву на плодах чи листі проходить усього 2–3 дні. Шкідливість клястероспоріозу проявляється в зменшенні асиміляційної поверхні листя, що, своєю чергою, знижує ріст та розвиток рослини, і в зниженні цукристості плодів. Нехтуючи захистом від цієї хвороби неможливо отримати якісні плоди зі значним вмістом цукру, а несмачні плоди, як відомо, важко продати.

Ефективність Міравіс® буде визначати його місце в системі захисту. Найдоцільніше використати препарат відразу після цвітіння, коли на рослині присутня листкова поверхня. Адже фунгіцид володіє трансламінарними властивостями, і для ефективного проникнення всередину рослини та розкриття своїх унікальних властивостей обов’язково потрібна зелена маса. Також саме в цей період проходить інтенсивне конідіальне спороношення гриба і зараження рослини.

Загалом система захисту кісточкових культур від клястероспоріозу повинна включати такі обов’язкові обробки: мідьвмісні препарати та Хорус® 0,3 кг/га — на ранніх стадіях розвитку дерева, Міравіс® 0,4–0,5 л/га і Скор® 0,2–0,25 л/га — після цвітіння, контактні препарати — у догляді надалі, аж до збору врожаю.

Ще одна небезпечна хвороба очікує на насадження персика, площі якого інтенсивно зростають, — це кучерявість листя. В останні роки це захворювання проявляється не тільки в насадженнях персика, а й абрикоса, тому захисні заходи є обов’язковими в господарствах, орієнтованих на виробництво цих високорентабельних плодів.

Шкодочинність кучерявості листя не варта обговорення, достатньо лише подивитися на пошкоджене дерево, де при інтенсивному розвитку хвороби плоди не розвиваються, осипаються, а зиму наступного року дерево може взагалі не пережити.

Крім того, за сприятливих умов і неналежного догляду за садом можливе і повторне (літнє) зараження збудником, коли пошкоджуються вже і молоді плоди.

Тому не варто нехтувати фунгіцидною обробкою Міравіс® у посадках персика й абрикоса. Як зазначалося раніше, необхідна наявність ефективної схеми захисту, де кожен препарат розкриває свій потенціал і є найбільш ефективним. Використання Міравіс® з нормою витрати 0,75 л/га найдоцільніше у фазу рожевий бутон.

Фаза рожевий бутон — оптимальна фаза застосування Міравіс® 0,75 л/га, коли вже на пагонах присутня «розетка» із зеленого листя. Перед цим обов’язково використовуємо мідьвмісні препарати і Хорус® 0,3 кг/га. Надалі контроль патогену включає препарати з лікувально-профілактичною дією (Скор® 0,25 л/га) або їх суміші.

У виробництві якісних плодів не можна покладатися на принцип «у моєму саду такого не станеться», наразі це шлях до збитковості. Вчасне внесення якісних та надійних препаратів, підживлення, знання біології розвитку шкідливих організмів згідно з фенофазами дерева дають змогу фермеру відчувати себе впевнено як фінансово, так і морально на ринку України.

Дмитро Тимошенко, менеджер з технічної підтримки засобів захисту спеціальних культур, винограду та ягідних, компанія «Сингента»

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ