Овочі-Ягоди-Сад

Садівники та ягідники звернулися з листом до керівництва України з вимогою подолати кризу в галузі

Садівники та ягідники звернулися з листом до керівництва України з вимогою подолати кризу в галузі

Асоціація  «Укрсадпром» написала відкритого листа Президенту України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів щодо критичної ситуації в країні з реалізацією вітчизняних фруктів та ягід.
 
«У 2015 році в Україні було вирощено більше 2 млн тонн плодово-ягідної продукції, суттєва частка якої досі залишається нереалізованою та зберігається у фруктосховищах підприємств, при тому, що вже розпочато збір нового врожаю 2016 року», ‒ йдеться у зверненні.

Проблема з реалізацією плодово-ягідної продукції виникла в результаті припинення торгових відносин між Україною та Російською Федерацією, куди експортувалося до 96% українських яблук, груш, айви, зазначається у листі.

Через миттєве закриття російського ринку суттєво зменшились обсяги закладання нових багаторічних насаджень, у 5 разів зменшився обсяг експорту свіжих українських фруктів та ягід. Вартість основних фруктів (яблук та груш) зменшилася в середньому в 5 разів. Усе це надзвичайно негативно вплинуло на рівень доходів населення, зайнятого в галузі.

Ще одним потужним ударом для галузі стало скасування бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» та припинення підтримки з боку держави, наголошують садівники та ягідники.

Вони застерігають від соціального вибуху у сільській місцевості, який може спровокувати безпрецедентна криза галузі, яка забезпечує роботою майже 1млн українців.

Асоціація «Укрсадпром» звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших державних органів та діячів з вимогою термінового вжиття заходів з підтримки галузі, а саме:

‒ Впровадження державної підтримки садівництва, ягідництва та розсадництва в Україні.
‒ Стимулювання реалізації українських фруктів та ягід на внутрішньому та зовнішньому ринках.
‒ Стимулювання споживання в Україні фруктів та ягід вітчизняного виробництва.
‒ Популяризації українських фруктів та ягід як в Україні так і за кордоном.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!