Овочі-Ягоди-Сад

Російських картоплярів і тепличників примушують зафіксувати ціни

Російських картоплярів і тепличників примушують зафіксувати ціни

Відповідно до постанов російського уряду від 14 грудня 2020 року, асоціація «Теплиці Росії» і Картопляний союз Росії готові зафіксувати вартість на свою продукцію. Натомість картоплярі просять допустити в торгові мережі картоплю діаметром 4-6 см, а тепличники просять субсидію та знижки на електроенергію.

Про це повідомляє FruitNews.

Видання наголошує, що згідно з постановою Уряду Росії від 14 грудня 2020 року №2094, №2095, №2096, №2097 Мінсільгосп і Мінпромторг укладуть з виробниками продовольства і торговими мережами угоди, які допоможуть знизити і підтримувати на нормальному рівні ціни на окремі види найбільш затребуваних товарів. 

«Провідні виробники картоплі в країні – господарства Брянської, Тульської, Московської, Нижегородської, Тюменської областей відзначають важливість недопущення різких стрибків цін на цю товарну позицію і готові вжити заходів для стабілізації вартості продукції. При цьому в даному питанні важлива і конструктивна позиція торгових мереж в частині пом’якшення вимог до продукції, зокрема, допуску картопля в обсязі від 4 до 6 сантиметрів. Для виробників такий захід дозволить реалізувати більшу кількість товару і стримати цінову політику», – повідомив голова Картопляного союзу Сергій Лупехін.

Президент Асоціації «Теплиці Росії» Олексій Ситников повідомив, що вони готові зафіксувати відпускні ціни у відповідних угодах на рівні аналогічного періоду 2019 року. Натомість він наголосив, що для нормального рівня виробництва підприємствам галузі необхідна дотація, тарифи на електроенергію для підприємств, зо застосовують досвічування на рівні 1,5 рубля/кВт та компенсація частини витрат на електроенергію.

Читайте також: Картопля подорожчала в Росії та Молдові