Овочі-Ягоди-Сад

Прикарпатські фермери ризикнули й посадили томати й кавуни

Прикарпатські фермери ризикнули й посадили томати й кавуни

ФГ «Прометей», що в селі Перерив на Івано-Франківщині, для компенсації втрат овочівництва від окупації Херсонщини, де вирощували значну частку овочів, ризикнули й посіяли помідори та нетрадиційні для регіону кавуни.

Про це повідомляє «Голос України».

«Пригадаймо, якою була ситуація на початку війни, коли в супермаркетах полиці з овочами вмить спорожніли. З огляду на нинішню ситуацію ми суттєво збільшили площі під овочами, – розповіла голова ФГ «Прометей» Коломийського району Орися Книшук. – Треба компенсувати втрати, які маємо через окупацію Херсонщини. Адже ця область виробляла 60 відсотків цибулі, значну частку баштанних культур, помідорів, баклажанів та перцю. Навіть якщо цей регіон якнайшвидше визволять від російських окупантів та вдасться зібрати вирощене, то з нинішньою ціною на пальне херсонська продукція буде значно дорожчою від минулорічної».

Фермерка зауважила, що імпорт овочевих культур у довоєнний час десь у півтора-два рази переважав над експортом, а тепер утричі. Це означає, що в Україну масово везтимуть продукцію з-за кордону.

«Тому ми навіть ризикнули й посіяли помідори та нетрадиційні для регіону кавуни, звісно, спочатку розсаду. Сподівалися на дощі, натомість у травні опадів значно менше, ніж цієї пори торік. Доведеться влаштовувати зрошення, як у південних областях. Хай там як – і сільгосппідприємства, й одноосібники мають вирощувати овочі, щоб забезпечити власне споживання та ділитися з іншими областями», – сказала Орися Книшук.

Читайте також: Економіст спрогнозував здешевлення городини