Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

При богарному виробництві картоплю висаджують якомога раніше

При богарному виробництві картоплю висаджують якомога раніше

ПП «Чайківка», що в Житомирської області вирощує картоплю без поливу. Тому намагається висадити бульби якомога раніше, але чекає, поки земля прогріється хоча б до 7°С, щоб не провокувати ризоктоніоз.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Для ПП «Чайківка» вкрай важливо навесні максимально використати зимову вологу, що дає рання посадка. Але в господарстві завжди чекають, коли земля прогріється хоча б до 7°С, бо потрапляння бульб до холодного ґрунту — це гарантоване ураження ризоктоніозом (більшою чи меншою мірою)».  

Насіннєві бульби в «Чайківці» зберігають окремо за температури 3 °С. За два-чотири тижні до висаджування їх починають прогрівати. 

Температуру в камері підвищують поступово — по пів градуса, поки насіння не прогріється до 8–10 °С. Ні озеленення, ні пророщування не застосовують, вважаючи ці методи надлишковими. Але обов’язково перед посадкою всі бульби інспектують, відсортовуючи ті, що погано перенесли зберігання. 

«Цієї зими наші поля отримали обнадійливу кількість опадів, тому сподіваємося на кращій, ніж в останні роки, урожай», – підсумовує директор ПП «Чайківка» Григорій Тищенко.

Читайте також: За відсутності поливу фермери зосередяться на якості картоплі