Овочі-Ягоди-Сад

За відсутності поливу фермери зосередяться на якості картоплі

За відсутності поливу фермери зосередяться на якості картоплі

ПП «Чайківка», що в Житомирської області, заборонили користуватися місцевим ставком, після того, як упав рівень води в сільських колодязях. Фермери кажуть, що ідеальним виходом було б крапельне зрошення. Але за відсутності коштів на це, сподіваються на погоду, власний досвід та якість інших складових урожаю.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

До 2014 року в ПП «Чайківка» садили по 420–450 га картоплі, урожайність була на рівні 35–40 т/га. Переважна більшість бульб з успіхом продавалася в Донецьку, Луганську, Криму. Та наразі ситуація змінилася докорінно. Оскільки ринок збуту звузився, картоплі стали садити удвічі менше. І що більш неприємне — знизилася врожайність.

«Урожайність втратили після того, як не стало можливості поливати, — пояснює директор ПП «Чайківка» Григорій Тищенко. — Раніше воду брали з місцевого ставка. Коли рівень води у сільських колодязях упав, нам заборонили користуватися водоймою». 

Через відсітність поливу врожайність картоплі два роки тому безпрецедентні 8 т/га. Торік — приблизно 18 т/га.
«Ми розглядали можливість отримання води зі свердловин, – пояснює Григорій Тищенко. – Але ж холодною водою рослини не поллєш. Потрібен накопичувач, щоб вона прогрівалася. А це додаткові витрати. Оптимальним виходом могло б стати крапельне зрошення, та поки що ми дозволити собі цього не можемо через зменшення валу. Крім того, картопля — це сівозміна, після соняшнику й кукурудзи її не посадиш, бо ці культури виносять із ґрунту багато поживних речовин. Мігрувати ж із крапельною системою по всій нашій площі — обтяжливо».

Доводиться сподіватися на сприятливі погодні умови та чітко контролювати основні агрономічні заходи. 

«Якщо в нас не виходить взяти ринок кількістю, то маємо робити це якістю», – каже директор підприємства.

Читайте також: Картопля, зібрана за бережливою технологією, травмується на 30% менше – досвід