Овочі-Ягоди-Сад

Пропозиція картоплі може зрости, але якість буде сумнівною – прогноз

Якщо врожайність буде середньою, Україна може зібрати 21,7 млн. тонн картоплі, а загальна пропозиція зросте на 5%. Однак якість майбутнього врожаю викликає сумніви, оскільки  – через нестачу вологи в ґрунті –  виробники з центральних та південних регіонів очікують зниження врожайності. Тим часом рясні опади в західних регіонах призвели як до втрати врожаю, так і до поширення захворювань.

Про це йдеться у прогнозі компанії Fruit-Inform, опублікованому Potatonewstoday.

У документі зазначається, що частина виробників картоплі планують зменшити площі посівів картоплі, особливо у випадку цих посівів без краплинного зрошення.

Тим часом на ринок виходять нові гравці, які ніколи не вирощували картоплю, або виробляли їх як спеціальну категорію або лише для власних потреб. Таким чином, незважаючи на оголошені плани щодо зменшення посівних площ, комерційний сегмент виробництва картоплі навряд чи значно зміниться. Що стосується домогосподарств, то їх посаджені площі, швидше за все, збільшаться з огляду як на високі ціни на картоплю протягом двох років поспіль, так і на зменшення їх доходів.

Усе більше виробників заявляють, що готові працювати з торговими мережами. В середньому виробники планували продати 23% своїх культур через мережі супермаркетів у сезоні 2019/20, і ця частка зросла до 34% у сезоні 2020/21. Це не несподівана тенденція, оскільки в умовах карантину торгові мережі були єдиним стабільним каналом збуту, тоді як оптовий та роздрібний ринки працювали нерегулярно.

Експерти прогнозують, що експорт ранньої картоплі, швидше за все, буде мінімальним, оскільки Білорусь, основний імпортер, змінив свої вимоги до документації, а українські виробники не були готові до цього. Ситуація з експортом пізнішої картоплі буде залежати від якості та ситуації в європейських країнах.

Читайте також: Вітчизняна рання картопля може значно подешевшати, – експерт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!