Овочі - Ягоди - Сад

Вітчизняна рання картопля може значно подешевшати, – експерт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На початку травня ціна на молоду картоплю, вирощену в Херсонській області, становила 30-35 грн/кг, тоді як египетська коштувала 20 грн/кг. На думку спеціаліста з розвитку плодоовочевого ринку Українського проєкту розвитку плодооовочівницва (UHBDP) Валерія Федоренка, в середині травня можна очікувати подальшого падіння цін.


Про це повідомляє Аgravery.

«Це черговий удар по сільгоспвиробникам. Перший вони отримали на ранніх овочах, коли ціни на огірки впали до 10 грн/кг, на редис — 0,5−2 грн/кг. Другий удар у них буде через 2−3 тижні по ранній картоплі. Не виключаю, що в межах 5 грн/кг буде ціна на початку червня», — зазначив Валерій Федоренко.

Він пояснив, що через високі ціни в минулому сезоні цьогоріч картоплю садили багато фермерів. До того ж насіннєвий матеріал неякісний, вимоги агротехнологій не виконуються.

«Ціни будуть падати, коли на ринку з’явиться велика кількість молодої картоплі. Велика проблема, коли на ринок виходить маса дрібних виробників, і ціна за один день з очікуваних 15 грн/кг може впасти до 5 грн/кг», — припустив Валерій Федоренко.

Ще однією проблемою є єдиний канал реалізації – ринок у Нових Копанях. Від продажу овочів на ньому живе близько 400 тис. домогосподарств одноосібників, що працюють на своїх паях. Але вони не мають ніякого юридичного статусу, відповідних документів, щоб продати продукцію через інші канали збуту.

Читайте також: Вітчизняна картопля удвічі дорожча закордонної через високу собівартість, – експерт

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями