Овочі-Ягоди-Сад

Прохолодна і волога погода сприяє розвитку фітофторозу картоплі

Прохолодна і волога погода сприяє розвитку фітофторозу картоплі

Фітофтороз картоплі активно розвивається у вологу і прохолодну погоду під час вегетації. 

Збудник фітофторозу Phytophthora infestans Mont. за сприятливої погоди чинить серйозну шкоду культурі в польових умовах. Хвороба викликає значні втрати картоплі під час транспортування та зберігання. 

Якщо в результаті дощів, туманів або сильних рос до збирання та під час нього рослини були вологими, то на їхніх листках утворюється велика кількість спор, які з листків потрапляють на бульби картоплі. Проникаючи в бульби, гриб утворює в них грибницю. 

Оптимальною температурою для її росту в бульбах є 19-21 °С (за температури нижче 3 °С розвиток патогена припиняється). 

На уражених бульбах в будь-якому місці поверхні з’являються бурі плями різних розмірів. Уражені ділянки мають щільну консистенцію і чітко окреслені межі. Це знижує товарну цінність бульб. 

Крім того, через уражені тканини в бульби проникають вторинні паразити: різні види фузаріумів, що викликають часто повне руйнування уражених бульб під час зберігання. 

Бульби, які постраждали від фітофторозу, уражуються в подальшому бактеріальною мокрою гниллю. У результаті до моменту надходження партії картоплі на ринок великий відсоток бульб виявляється непридатним до споживання. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!