Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Популяції молей та листокруток розанових у 2021 році будуть зростати

Популяції молей та листокруток розанових у 2021 році будуть зростати

Вчені Інституту садівництва НААН зробили моніторинг, як змінилася популяція головних шкідників садових рослин у 2020 році та спрогнозували, від яких з них чекати найбільшої шкоди у 2021 році. Через комфортні умови перезимівлі можуть збільшитися популяції молей та листокруток розанових.

Про це в коментарі AgroTimes повідомив  Ігор Шевчук, кандидат с.-г. наук, вчений Інституту садівництва НААН.

Дослідження свідчить, що у 2020 році площі, на яких спостерігались деякі шкідники, значно скоротились порівняно з 2019-м роком. Наприклад, площі молей-мінерів — у 5 разів, листокруток розанових — у 4,5, золотогузу — у 1,5 раза. 

Проте, у 2021 році популяції молей та листокруток будуть зростати і можуть спричинити значної шкоди. Умови перезимівлі для мінерів були комфортними (крім східних областей, де температура повітря у січні знижувалася до 27 оС), що збільшить кількість імаго навесні, пояснюють вчені. 

Незважаючи на незначний зимуючий запас молей-мінерів, недостатня кількість, неефективні ЗЗР і несвоєчасність обприскувань у 2021 році можуть спричинити зростання чисельності та шкідливості фітофагів у яблуневих насадженнях, попереджає Шевчук.

Виникне ризик масового пошкодження листя, що вплине на передчасне його осипання, зниження кількості та якості врожаю. 

«Для утримання плодових насаджень у доброму стані важливе дворазове обприскування дерев (до та після квітування яблуні), що дасть змогу утримувати щільність популяцій та шкідливість фітофагів на допороговому рівні», — радить спеціаліст. 

Також у 2021 році суттєво загрожувати плодовим насадженням будуть садові листокрутки. Для зменшення їх чисельності та шкідливості важливо триразове обприскування молодих і плодоносних насаджень інсектицидами – перше в фенофазу відокремлення бутонів, інші — в літній період.

Істотні збитки може спричинити яблунева горностаєва міль, прогнозує Шевчук. Перш за все в осередках з підвищеним зимуючим запасом в садах приватного сектора, лісосмугах за відсутності захисних обприскувань яблуні в фенофази «розпускання бруньок» і «закінчення цвітіння» яблуні.

Читайте також: Спеціаліст розповів про систему захисту яблунь від шкідників