Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст розповів про систему захисту яблунь від шкідників

Спеціаліст розповів про систему захисту яблунь від шкідників

Проблему резистенстності шкідників до інсектицидів можна розв’язати, застосовуючи нові класи хімічних речовин, з новим механізмом дії, чергуючи препарати з різними механізмами дії, порадив гровер-ченнел менеджер із захисту спеціальних культур компанії «Байєр» в Україні Ігор Тарушкін.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами Ігоря Тарушкіна, резистентність виникає внаслідок утворення численних мутацій, завдяки яким, власне, відбувається еволюція певного виду. Здебільшого з’являються негативні мутації – менш активні, менш плодючі, не такі життєздатні, слабші, як порівняти з особинами, з яких складається популяція. Проте в деяких певний фермент може розкладати діючу речовину препарату або інший фермент, який повинен нею блокуватися, має трохи іншу структуру і уникає блокування. І коли прибирають препаратом здорову сильну популяцію, залишаються такі мутантні організми. У наступному поколінні за обприскування тим самим препаратом їх з’явиться більше і за кілька поколінь сформується повністю стійка до цієї діючої речовини популяція. 

Найшвидше виробляють стійкість популяції видів, які дають багато поколінь на сезон. 

«Найбільш небезпечні з-поміж них попелиці, зокрема кров’яна, яблунева, персикова, та кліщі, які за сприятливої погоди можуть дати 15 і навіть більше поколінь за сезон, – наголосив спеціаліст із захисту рослин. – Проблему можна розв’язати, застосовуючи нові класи хімічних речовин, з новим механізмом дії, чергуючи препарати з різними механізмами дії».

Сучасні препарати практично не шкодять корисній ентомофауні, яка живе в яблуневому садку, і допомагають утримувати шкідливу популяцію на відносно безпечному рівні.

Читайте також: Названо найефективніші препарати проти яблуневої плодожерки