Овочі-Ягоди-Сад

Польські фермери просять уряд спростити умови для українських робітників

З Польщі в Україну через спалах коронавірусу повернулися понад 100 тис українців (12% українських трудових мігрантів). В результаті фермери, переробники та логісти можуть опинитися на межі краху. 

Про це повідомляє «Економічна правда».

«Сталося фактично дві хвилі виїзду. Перша хвиля відзначалася приблизно до 17 березня, друга – напередодні закриття державних кордонів України 27 березня. Багато українців в Польщі були дезінформовані, вирішивши, що україно-польський кордон закривають повністю. Хоча і зараз його можна перетнути на автомобілі або пішки”, – розповів гендиректор компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

За його словами, тих, хто повернувся, можна розділити на дві категорії. Перша – це українці, у яких закінчувалася робоча віза або хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Друга категорія – це ті, хто залишився без роботи, а недобросовісні компанії з працевлаштування просто кинули їх, не знайшовши заміни. Про дефіцит робочих рук з України заявили на підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях. Це ті галузі, які поки нарощують оберти виробництва під час пандемії.

Відразу після закриття кордонів польські фермери звернулися до прем’єр-міністра Польщі з проханням дати можливість залишитися працівникам з України, тому що їх нестача в зв’язку з закриттям кордонів спричинить за собою «крах багатьох галузей польської економіки і може загрожувати безпеці підтримки ланцюга поставок продовольства», – йдеться в листі Польської асоціації профспілок фермерів і сільськогосподарських організацій.

За словами Богдевича, ті українці, які хочуть повернутися назад можуть це зробити і зараз, але вони повинні пройти обов’язковий карантин введений в Польщі.

«Підприємства потребують робочої сили. Відтік українців може уповільнити темпи їх роботи, тому зараз ми активно рекрутує українців, які залишаються в Польщі. Ті, хто виїхав з Польщі, але має намір повернутися назад, можуть це зробити. Але вони повинні пройти обов’язковий карантин, введену владою Польщі», – пояснив Томаш Богдевич.

Читайте також:Німеччина залучає сезонних працівниківників зі Східної Європи попри коронавірус

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!