Овочі-Ягоди-Сад

Підщепа Gisela 5 позитивно впливає на обсяг навантаження черешні врожаєм

Для створення садів черешні з високою щільністю дерев придатні слабі та середньорослі підщепи.

Зокрема, Gisela 5 – одна з найбільш застосовуваних підщеп – послаблює ріст щеплених сортів на 40-50% проти підщепи пташиної черешні. Вона позитивно впливає на обсяг навантаження врожаєм, що у деяких сортів спричиняє проблеми з величиною і якістю плодів (наприклад, у сортів Лапінс і Світхарт).

Ще однією перевагою є ранній вступ у плодоношення, можливість швидкого збирання плодів і закладання саду з високою щільністю. Оптимальне навантаження врожаєм становить 14 кг/дерево.

Дерева на підщепі Gisela 3 сягають 30-35% висоти порівняно з щепленими на пташиній черешні, що перетворює її у найслаборослішу підщепу з ряду Gisela. Через слабкий ріст її рекомендують  для родючих ґрунтів із глибоким профілем. Її головною перевагою є стимуляція росту пагонів під прямим кутом.

Порівняно з Gisela 5 вона дає менший сумарний обсяг урожаю, але більше ослаблює вегетативний ріст, і тому придатна для садів із високою щільністю розташування дерев.

Сумарна урожайність протягом чотирьох років черешні на підщепі Gisela 3 коливається близько 36 тонн/га, а на підщепі Gisela 5 сягає 45 тонн/га. 

Сильноросліша підщепа Gisela 6 має перевагу над підщепою Gisela 5 в утворенні нових пагонів. Придатна для менш урожайних сортів черешні, таких як Bing, Skeena, або Regina. Дерева на цій підщепі дуже рано вступають у плодоношення. Сорт Bing на цій підщепі давав на 13−31% вищий урожай, ніж на підщепі Gisela 5.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!