Овочі-Ягоди-Сад

Оптичний сортувальник розрізняє розміри та дефекти картоплі

Оптичний сортувальник розрізняє розміри та дефекти картоплі

Smart Grader — це оптичний сортувальник картоплі та цибулі, який сортує за розміром, формою та видимими характеристиками, такими як тріщини, зелені ділянки, нерівності та пошкодження паршею та дротяником, повідомляє FreshPlaza.

«Це найкращий спосіб сортування картоплі та цибулі, – каже Воутер Блок з голландської компанії GeJo Grading. – Для насіннєвої картоплі точність розміру має життєво важливе значення. Таким чином, точне сортування за розміром одразу стає прибутковим».

Крім того, вироби з видимим дефектом легко розпізнаються та відокремлюються. Це значно економить робочу силу та забезпечує покращену якість сортування. Зрештою, машина не втомлюється.

Кілька Smart Graders вже працюють на великих виробництвах насіннєвої картоплі в Нідерландах, Данії, Шотландії та Франції. В Німеччині її використовують фермери

Кілька років тому у Smart Grader з’явився молодший брат: Reader. Цей компактний мобільний пристрій вимірює довжину і діаметр, обчислює, об’єм і вагу, а також підраховує кількість картоплі або цибулі. 

«Виробники насіннєвої картоплі можуть взяти цю компактну машину на своє поле для пробного збору врожаю. Тоді зразки не повинні залишати поле, що запобігає зараженню. Торгові доми та дослідницькі заклади часто використовують Reader для перевірки партій», — підсумував Воутер Блок.

Читайте також: Нефасована картопля може коштувати 6-8 грн/кг, фасована – 30