Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

На Львівщині зосереджуються на пізніх персиках

Найбільший персиковий сад на Львівщині складає 20 га, тільки в одному Мостиському районі нараховують 50 га насаджень цієї культури. Акцент роблять на пізніх сортах, які достигають від середини липня до середини вересня.

Про це повідомляє «Технології й  інновації».  

Приватне підприємство Любомира Стельмащука – сад на 4 гектарах, з яких 2 га займають насадження персика. А в господарстві «Еко-Ягода», де зараз працює садівник, ростуть 20 га персиків і 8 га абрикосів.

Сорти персика підбирали методом проб та експериментів. Адже районованих для Львівщини різновидів 20 років тому не було. Перші саджанці разом з однодумцями купували у Польщі, привозили й з інших країн. А потім не лише самостійно забезпечили власні потреби у садивному матеріалі, а й почали його реалізовувати.

«Спочатку з Польщі привозили готові саджанці, а згодом – підщепу, – розповів Любомир Стельмащук. –  Шукали живці для прищеплювання, і з часом ми вже вирощували багато сортів з США, Італії, Франції. Лише торік спробували внести до реєстру два сорти – Мостиський і Мостиський Діамант, оскільки вони з’явилися у наших умовах і добре себе проявили. Втім, садимо різноманітні сорти, аби випробувати їх у наших умовах. Звісно, певні саджанці не приживаються. Однак якщо сорт адаптується до клімату західної України, ми його розмножуємо, оскільки він вартує уваги». 

Збільшуючи насадження персика, садівник зі Львівщини керувався тим, що у Львівській області все ж краще ростимуть і плодоноситимуть дерева пізніх сортів, плоди яких дозрівають наприкінці липня – в середині вересня. Ранні персики у цій кліматичній зоні не встигають набрати цукрів і поступаються смаком плодам, що ростуть у південних регіонах.

Читайте також: У Європі очікують менший урожай абрикосів, нектаринів та персиків та вищі ціни