Овочі-Ягоди-Сад

Названо 5 правил розміщення феромонних пасток в саду

Названо 5 правил розміщення феромонних пасток в саду

Для достовірності інформації про шкідника саду, феромонні пастки розташовують в середині ряду та ділянки, не менше 1 шт на 5 га саду. Обробку починають при наявності в пастці не менше 5 метеликів.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Пастки потрібно розвішувати, зважаючи на біологію шкідника, – зауважують у статті Олександр Тодосійчук, менеджер з продажів компанії «Сингента» та Дмитро Тимошенко, технічний менеджер компанії «Сингента». – У випадку з яблуневою плодожеркою це середина травня, коли розпочинається масовий літ метеликів. Для того щоб моніторинг пасток був максимально достовірним, дотримуйтеся кількох простих правил: 

• 1 феромонна пастка = 5 га саду. 

• Не встановлюйте пастку на крайньому ряду чи дереві. Робіть це всередині ряду та ділянки, так показники будуть найбільш точні. 

• Під час встановлення стікера з феромоном у пастку не торкайтеся його руками. 

• Феромони зберігайте в холодильнику при температурі від +5 до +12 ⁰С.

• Розпочинати обробки потрібно за наявності в пастці не менше ніж 5 метеликів».

Спеціалісти застерігають, що однією обробкою садівникові не обійтися, це зумовлено тим, що шкідник розвивається в деякі роки до 3 поколінь і несе загрозу протягом усієї вегетації. 

«Саме тому потрібно будувати систему з декількох обробок, яка буде одночасно ефективна за будь-яких умов, безпечна для людини та довкілля і дасть змогу виростити безпечну продукцію», – наголошують вони.

Читайте також: Феромонні пастки допомагають діагностувати масовий літ шкідників