Овочі-Ягоди-Сад

Феромонні пастки допомагають діагностувати масовий літ шкідників

Феромонні пастки допомагають діагностувати масовий літ шкідників

Феромонні пастки допомагають точніше визначити початок та пік льоту комах-шкідників, визначити їх максимальну чисельність і  точніше спланувати строки застосування засобів захисту та раціонально використовувати інсектициди.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Феромонні пастки вже понад 40 років використовують садівники всього світу. Вони не несуть жодної небезпеки людям та навколишньому природному середовищу. Ці пастки лише притягують тих комах, чиї феромони використовують під час заманювання», – зазначає Іван Мринський, кандидат сільськогосподарських наук, викладач Херсонського державного аграрно-економічного університету. 

Провідні виробники засобів захисту рослин на щорічній основі виготовляють та надають садівникам феромонні пастки з необхідним феромоном для моніторингу. Так, наприклад, компанія «Сингента» минулого сезону надавала виробникам пастки з феромоном для моніторингу яблуневої плодожерки (Cydia pomonella L.), мухи вишневої європейської (Rhagoletis cerasi L.), гронової листовійки (Lobestia botrana Den et Sch.) та інші. 

«Маючи додатковий інструмент у вигляді пасток із феромоном, на основі результатів спостережень упродовж вегетаційного періоду за льотом шкідників садівникам значно легше прийняти рішення щодо періоду проведення інсектицидних оброблень для захисту плодів від пошкоджень, – зауважує автор. – Інформація про початок та пік льоту комах-шкідників, визначення їх максимальної чисельності допомагає точніше спланувати строки застосування засобів захисту та раціонально використовувати хімічні засоби (інсектициди) для знищення шкідників. Таким чином, у декілька разів зростає ефективність використання засобів захисту рослин, а отже, запобігають втратам врожаю і покращують його якість».

Читайте також: Феромонні пастки застосовують для контролю шкідників саду