Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Напрямки експорту волоського горіха суттєво змінилися

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У 2020 році радикально змінилися напрямки експорту українського волоського горіху. Сильно впало постачання до Туреччини, Білорусі, Греції, Румунії, Лівану, ОАЕ та Грузії. Збільшився експорт до Нідерландів, Німеччини, Австрії, Польщі, Угорщини, Італії, Великобританії і Казахстану.

Про це повідомляє UkraineFood.

Виручка від експорту українського волоського горіха в 2020 році знизилася на 19% за перші 9 календарних місяців року. За цей період експорт горіха в шкаралупі і ядра волоського горіха приніс українських експортерам всього $60,9 млн – найнижчу виручку за останні три сезони.

В умовах пандемії коронавірусу, попит на волоський горіх знизився. Крім зниження обсягів експорту, відбулися зміни і в географічній структурі експорту українського горіха.

Звертає на себе увагу, перш за все, різке падіння поставок волоського горіха в Туреччину. Зниження поставок за перші 9 місяців в цьому напрямку склало 60% по відношенню до 2019 року. Істотно знизилися поставки також в Білорусь, Грецію, Румунію, Ліван, ОАЕ і Грузію.

Якщо ж говорити про країни, які наростили закупівлі волоських горіхів в Україні, то варто відзначити дворазовий приріст експорту в Нідерланди, а також зростання експорту українських горіхів майже на 90% до Німеччини і більш ніж на 80% – до Австрії. Набагато більше українських волоських горіхів стала закуповувати Польща. Збільшили імпорт Угорщина, Італія, Великобританія і Казахстан.

Якщо ж оцінювати довгострокові тенденції, то серед лідерів за приростом імпорту з України – Німеччина, Білорусь, Австрія, Великобританія, ОАЕ, Словенія і Хорватія. А ось поставки українських волоських горіхів в Ірак, Італію і Азербайджан мають тенденцію до зниження.

Читайте також: Україна увійшла до п’ятірки світових виробників волоських горіхів

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ