Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Найсмачніший сорт жимолості в Україні дав 1,25 кг ягід з куща

Найсмачніший сорт жимолості в Україні дав 1,25 кг ягід з куща

Канадський сорт жимолості Аврора, який відрізняється приємним смаком, в селі Микулинці на Вінничині, на випробувальній ділянці розсадницької компанії «Фру Тек» дав урожай 1,25 кг ягід з дворічного куща.

Про це повідомив представник «Фру Тек» Сергій Змійчук на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сорт середньо-пізнього строку достигання – в умовах Вінничини у 2020 році початок збору припав на 14 червня, – написав спеціаліст. – Сорт досить крупноплідний – середня вага ягоди склала 1,7 г при вазі найбільших плодів 2,4 г. Урожайність досить висока, в середньому склала 1,25 кг з рослини (найбільш продуктивні рослини дали до 1,85 кг)». 

Він також зазначив, що ягоди Аврори мають виразний, дуже насичений смак, збалансоване співвідношення цукрів та кислот. При цьому злегка відчувається гострота смаку та ледь помітна терпкість. Тривалий час зберігається приємний післясмак.

«Сорт має досить щільні плоди з міцною шкіркою, та злегка хрящуватою м’якоттю. Плоди мають порівняно гарну лежкість та транспортабельність (по цих характеристиках подібний до сорту Восторг)», – уточнив спеціаліст. 

На його думку, сорт Аврора на сьогодні є одним з найбільш технологічних сортів для комерційного вирощування, а також одним з найбільш придатних для реалізації на свіжому ринку.

Нагадаємо,  компанія «ФруТек», спільно з фахівцями Інституту садівництва НААН проводить масштабне дослідження перспективних сортів жимолості щодо продуктивності, смаку, транспортабельності та інших якостей, важливих для промислового вирощування культури.

Читайте також: Вчені досліджують перспективні сорти жимолості