Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Вчені досліджують перспективні сорти жимолості

В Україні спільними зусиллями фахівців Інституту садівництва НААН та компанії « ФруТек», розпочалося масштабне дослідження перспективних сортів жимолості щодо продуктивності, смаку, транспортабельності тощо.


Про це повідомив заступник директора Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко на сторінці спільноти «Жимолость. Що? Де? Коли?» у Фейсбук.

«Спільно з інноваційною компанію «ФруТек» розпочинаємо масштабне дослідження перспективних сортів жимолості, що включатиме найбільш важливі показники – продуктивність, транспортабельність, смак, біохімічний склад, придатність до заморожування та інших видів переробки», – написав учений.

Дослідники хочуть отримати об’єктивні дані сортів вітчизняної і зарубіжної селекції в грунтово-кліматичних умовах України, щоб сформувати науково обгрунтовані рекомендації виробникам щодо підбору сортименту.

Пізніше він продемонстрував фото сіянців жимолості. І зазначив: «Українська селекція не стоїть на місці. Наші перші відбори перспективних сіянців жимолості. Звісно, це лише початок великого шляху до нових сортів, але така робота захоплює і результати надихають».

Читайте також: У Польщі на плантації жимолості запрошують на дегустацію