Овочі-Ягоди-Сад

Встановлено новий рекорд урожайності жимолості

Встановлено новий рекорд урожайності жимолості

На дослідній ділянці розсадницької компанії «ФруТек», що в селі Микулинці на Вінничині зареєстровано рекорд урожайності жимолості – 6,24 кг ягід з рослини або 25 т/га.

Про це повідомляється на сторінці компанії «ФруТек» у Фейсбук.

Зазначається, що нещодавно, у співпраці з фахівцями Інституту садівництва НААН, на сортодослідній ділянці компанії була проведена традиційна щорічна оцінка нових перспективних сортів жимолості голубої. І хоча весняні похолодання та тривалі опади в період цвітіння не дали можливості для достатнього запилення більшості сортів, це не завадило отримати рекорд.

«Офіційно зареєстрована урожайність жимолості у відкритому грунті – в середньому 6,24 кг з рослини», – зазначили у «ФруТек».

Уточнили, що облік проводився ділянці, що була висаджена в 2018 р. однорічкою (тобто, повний вік саджанців – шість років), схема посадки 2,50 х 1,00 м (4.000 рослин на гектар), помологічний сорт – Бореал Б’юті. Плоди збиралися та зважувалися з 5 рослин, що висаджені підряд в ряду (без повторень).

«Це означає, що в перерахунку на гектар урожайність цієї культури склала 25 тонн плодів», – підкреслили в компанії. 

Також додали, що сорт Бореал Б’юті також традиційно утримує перше місце по вазі ягоди (максимальна зафіксована вага – 8,0 г.).

Читайте також: Жимолость має смаки вишні, трояндового рахат лукуму і полину, – дослідник