Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

На заході країни різко подешевшала картопля, інші овочі – подорожчали

На заході країни різко подешевшала картопля, інші овочі – подорожчали

У той час як на півдні та в центрі картоплю стабільно продають по 9 грн/кг, на заході ціна обвалилася спочатку до 7 грн/кг, відскочила до 8.20 грн/кг і сьогодні знову знизилася до 7.50.

Про це повідомляє AgroTimes.

На найбільшому гуртовому ринку заходу України «Шувар» ціна картоплі різко впала 23 лютого – до 7 грн/кг. Наступного дня вона підросла до 8.20 грн/кг, а сьогодні знову знизилася на 9% – до 7.50 грн/кг. Стабільною лишилася ціна на моркву – 5.50 грн/кг. Буряк подорожчав на 9% – до 6.30 грн/кг, капуста додала в ціні 4% – і коштує 6.50 грн/кг, морква стала дорожчою на 5% – 5.50 грн/кг.

На найбільшому гуртовому фермерському ринку півдня України – «Неждана», що в селі Великі Копані на Херсонщині, традиційно дешеві місцеві овочі борщового набору, окрім картоплі, якою тут торгують і виробники із Західної України. Так, цибуля продається по 4 грн/кг, буряк – по 5 грн/кг, капуста 2.50-3.50 грн/кг, морква – по 5 грн/кг. Картопля дещо дорожча – 9 грн/кг.

На київському ринку «Столичний» мали би бути найвищі ціни, з урахуванням найвищої купівельної спроможності регіону. Але це не завжди так. Позначається цьогорічне перевиробництво овочів борщового набору, окрім картоплі. Так, картопля на «Столичному» продається по 9 грн/кг, цибуля – по 3.80 грн/кг, морква – по 4.50 грн/кг, капуста – по 4.00 грн/кг, буряк – по 4.50 грн/кг.

Читайте також: Картопля подорожчала, інші овочі – подешевшали