Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На V-подібних шпалерах отримують до 31 кг томатів з квадратного метра

На V-подібних шпалерах отримують до 31 кг томатів з квадратного метра

Андрій Пустовар на 30 сотках плівкових теплиць в селі  Покровське на Дніпропетровщині вирощує 11 тис. напівдетермінантних томатів. З куща отримує 8-8.5 кг плодів – 29-31 кг/м2. Для того, щоб у таких щільних насадженнях рослини нормально освітлювалися та провітрювалися, рослини одного ряду овочівник підв’язує до шпалер з обох боків, стебла рослин утворюють ряд схожий за формою на літеру «V».

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Андрій Пустовар одразу підв’язує розсаду до шпалер. Саджає рослини в один ряд, з інтервалом 20 см. Комусь ця відстань може здатися замалою. Господар прийшов до неї поступово, підпорядкувавши цій схемі всю технологію. Пояснює її тим, що вирощує переважно напівдетермінантні гібриди, а вони порівняно з індетермінантними дають менш потужний кущ, задовольняються меншою інтенсивністю освітлення та миряться з меншою площею живлення. Завдяки цьому можна посадити більше рослин і, відповідно, отримати більший урожай, більший прибуток. Зазвичай на площі в 30 соток висаджується до 11 тисяч напівдетермінантних рослин. Останні товарні плоди збирають із 8–9 китиці.

«Щоб середина куща краще освітлювалася сонцем, а разом із тим була добра провітрюваність, Андрій Пустовар застосовує особливе підв’язування. Томати висаджує в один ряд, а шпалери влаштовує з обох боків. Одну рослину підв’язує до однієї шпалери, іншу, в шаховому порядку, до іншої. У підсумку основні стебла рослин утворюють ряд, схожий за формою на літеру «V», – описує видання. 

Читайте також: Завдяки подовженому обороту фермер отримує до 8,5 кг томатів з куща

Журнали