Овочі-Ягоди-Сад

На Прикарпатті почав діяти перший AGROHUB з вирощування лохини

Відкриття агрохабу з вирощування лохини в селі Мала Кам’янка

П’ядицька громада відкрила свій амбітний проєкт «П’ядицькі культури», що передбачає створення навчально-виробничого центру з вирощування і догляду лохини у селі Мала Кам’янка (Івано-Франківщина).

Про це повідомляє газета «Вільний голос» на своїй Фейсбук- сторінці.

«Ініціативу впроваджує місцева рада територіальної громади спільно з КП «Добробут Захід» та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проєкту – більш як 2,5 млн грн. Надаватимемо два види сервісів. Перший – догляд за рослинами, збір урожаю, здійснення крапельного поливу. Другий – навчання з розвитку аграрних підприємницьких ініціатив. За підтримки місцевої та обласної ради, програми USAID DOBRE встановлено резервуари води для поливної системи, здійснено монтаж секційної огорожі, підключено до мережі електропостачання, підготовлено ґрунт, здійснено монтаж системи крапельного поливу та закладено демонстраційну плантацію саджанців чорниці канадської», – розповів староста села Микола Гришук.

Зазначають, що реалізація проєкту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Під ведення господарської діяльності у сільській раді виділили 16 га землі. У П’ядицькій громаді є всі сприятливі умови для вирощування лохини, оскільки ягода потребує відповідної кислотності ґрунту.

«AGROHUB буде спеціалізуватися на стартапах, пов’язаних з високо маржинальними культурами. За основу бралась концепція економічного розвитку П’ядицької територіальної громади та підтримка підприємництва саме в аграрній сфері», – відзначив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Нагадаємо, сезон лохини в Україні почався з низьких цін.