Овочі-Ягоди-Сад

6,5 тис. кущів лохини висадили у П’ядицькій громаді на Прикарпатті

6,5 тис. кущів лохини висадили у П’ядицькій громаді на Прикарпатті

У селі Мала Кам’янка в КП «Добробут Захід» на 16 га висадили 6,5 тис. кущів лохини. Ягоду вирощують у рамках проєкту «П’ядицькі культури» для забезпечення соціально-економічного розвитку П’ядицької об’єднаної територіальної громади. Загальна вартість проєкту 3 мільйони гривень. 

Про це повідомляє Український кризовий медіацентр.

«Програма USAID DOBRE надала технічну допомогу на суму 1,5 млн виділила громаді, ще 300 тис. ми виграли у рамках X обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах спільного фінансування виділили з місцевого бюджету», – розповів голова Петро Гайдейчук, П’ядицької громади. 

Також в ОТГ створили штучну водойму та підвели до неї мережі для насосного обладнання, щоб у майбутньому забезпечувати полив рослин. Систему капельного зрошення закуповує програма USAID DOBRE. Також громада отримає мінітрактор для обслуговування господарства.

Для мешканців ОТГ проводять навчальні семінари, аби вони долучалися до проєкту та ставали місцевими інвесторами. Так планують заповнити решту площі з відведених під проєкт 16 гектарів.

Перший врожай ягоди планують зібрати вже через три роки.

Проєкт реалізує П’ядицька об’єднана територіальна громада за підтримки програми USAID DOBRE та Івано-Франківської обласної ради спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

Читайте також: За 10 років площі під лохиною зросли у 15 разів