Овочі-Ягоди-Сад

У Європі очікують менший урожай абрикосів, нектаринів та персиків та вищі ціни

У Європі очікують отримати менший, ніж торік урожай абрикосів, персиків та нектаринів. На це вплинула м’яка зима та пізні заморозки в Іспанії, Франції та Італії.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Зокрема, в італійському регіоні Емілія-Романья очікується зниження врожаю на 80% порівняно із минулим роком. Таким чином, очікується, що обсяг італійських кісточкових  впаде нижче 1 млн тонн, чого не було 25 років. 

Поки що невідомо, як працюватиме туристичний сектор цього року, але попит у супермаркетах на кісточкові тримається на високому рівні.

На нідерландському ринку високий попит на нектарини, але продуктів мало. Імпортери очікують, що ціни залишаться на високому рівні, поки продукція північної Іспанія не потрапить на ринок. 

У Німеччині сезон кісточкових фруктів зараз у самому розпалі. Минулого тижня на німецький ринок прибули перші інжирні персики з Іспанії, тому зараз доступний весь асортимент кісточкових фруктів. Особливо популярні великі нектарини. Хоча й персики непоганий прибуток, але нектарини приносять більше виручки.

Збір абрикосів розпочався на південному заході Франції минулого тижня, на тиждень раніше, ніж минулого року; однак дощ та град пошкодили значну частину врожаю. Тому обсяги менші,  і за хорошого попиту ціни високі. Прибуття персиків та нектаринів на ринок очікують цього тижня. Планують, що персики будуть якіснішими. Були деякі проблеми із захворюваннями та погодними умовами, але очікуються хороші обсяги.

В Іспанії планують зібрати очікується 1415 тис тонн нектаринів та персиків, що на 12% менше, ніж минулого року. Виробництво нектаринів буде на 20% менше, ніж минулого року. Проте найбільше збільшився попит на цей фрукт. Персики та інжирні персики спостерігають зростання як попиту, так і цін.

Обсяг іспанських абрикосів оцінюється в 93,7 тис тонн (на 15% менше, ніж у минулому сезоні). Очікується, що високі ціни на персики, нектарини та абрикоси залишатимуться на цьому рівні протягом усього сезону. 

Цього року в Італії планують виростити 136 тис тонн абрикосів, що на 56% менше, ніж минулого року, і на 40% менше середнього показника між 2014 та 2018 роками. Персиків та нектаринів зберуть  820 тис тонн (на 28% менше, ніж минулого року). Це результат не тільки несприятливої погоди цього року, а й зменшення площі, яка щорічно скорочується приблизно на 5%.

У Греції очіють врожай на 10% нижчий, ніж минулого року. Однією з причин є заморозки в Македонії, де вирощується основна маса кісточкових. І все-таки очікуваний обсяг на 3% перевищує середній показник за 2014-2018 роки.

У Туреччині зауважують, що попит на нектарини росте трохи повільніше, ніж минулого року. Клієнти менше купують ці фрукти через коротший термін зберігання. Турецькі кісточкові фрукти в основному призначені для таких ринків, як Росія, Україна, Румунія, Балкани, Німеччина та Ірак. Невеликі кількості також надходять у Білорусь, Великобританію, Латвію та Литву.