Овочі-Ягоди-Сад

Моніліоз на абрикосі контролюється фунгіцидами та санітарним обрізуванням

Моніліоз на абрикосі контролюється фунгіцидами та санітарним обрізуванням

За дотримання належної системи фунгіцидного захисту ефективний контроль розвитку молініозу цілком можливий. Також рекомендовано якнайшвидше вирізати та видалити з саду гілки, уражені хворобою.

про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».   

«Однією причиною зниження врожайності насаджень абрикоси є ураження моніліозом. Ця хвороба має весняну та літню форму, з яких небезпечнішою в промислових насадженнях абрикоси є весняна — моніліальний опік», – зазначає Павло Бондаренко, науковий співробітник Мелітопольської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України.

Умови цвітіння, характерні для Півдня України (роки з вологою прохолодною погодою), є сприятливими для розвитку гриба. Хвороба проявляється в усиханні верхівок пагонів, шпорців, квіток. Багато садівників саме ураження моніліальним опіком вважають однією з найбільших проблем під час вирощування абрикоси. 

«Проте за дотримання належної системи фунгіцидного захисту ефективний контроль розвитку хвороби є цілком можливим, і втрати врожайності внаслідок моніліозу можна мінімізувати, – наголошує науковець. – Також рекомендовано якнайшвидше вирізати та видалити з саду гілки, уражені хворобою». 

Читайте також: Як забезпечити профілактику моніліозу вишні