Овочі-Ягоди-Сад

Молодий виноград на зиму обгортають ґрунтом

Молодий виноград на зиму обгортають ґрунтом

Обгортання ґрунтом уберігає виноград від підмерзання. Навесні, при розгортанні горбків навколо кущів знищують і бур’яни.

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Олексій Олефір та Микола Артюх, кандидати сільськогосподарських наук, Наталія Сівак, ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук.

«До настання стійких холодів важливо підгорнути ґрунт навколо голови кущів, це запобігатиме підмерзанню рослин узимку. За допомогою механізованих знарядь ґрунт підгортають навколо кожного куща, створюючи горбик заввишки 20−25 см», – зазначають автори. 

Вони додають, що для полегшення підгортання восени ґрунт орють у розвал, на глибину 20 см. Навесні нагорнуте розгортають вручну, одночасно знищуючи бур’яни, що проростають. 

«Протягом періоду виведення формування кущів винограду з бур’янами у рядах борються винятково у механічний спосіб, зазвичай уручну, за допомогою сапання. Надалі, коли в усіх кущів, зокрема й підсаджених, будуть повністю сформовані штамби, для боротьби із бур’янами можна буде застосовувати гербіциди», – зазначають дослідники.

Читайте також: Насадження винограду ремонтують у перші два роки