Овочі-Ягоди-Сад

Мідьвмісні фунгіциди захистять сад від парші

У фенофази «мишаче вушко» — «відокремлення бутонів» плодових дерев слід застосовувати фунгіциди, діючими речовинами яких є мідь. Вони широко представлені на ринку, мають контактну дію та аналогічний між собою спектр дії.

Про це повідомляється в журналі «Садівництво по-українськи».

За словами к. с.-г. н, начальник відділу Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайла Гунчака, такі фунгіциди застосовують, коли температура повітря становить 10–12 °С.

Науковець констатував, що фунгіцид Медян Екстра 350 SC (хлороксид міді), КС застосовують нормою 1,5 л/га, а за значної загрози ураження паршею норму витрати слід збільшити до 2,0 л/га. Препарат можна додавати до інтегрованих систем захисту плодових культур, оскільки продукт сертифікований для використання в органічному землеробстві. Препарат сумісний з усіма пестицидами, але рекомендують робити тест на фiзико-хiмiчну сумiснiсть.

Ще один препарат Косайд 2000 (міді гідроксид, 538 г/кг), ВГ застосовують нормою 2,0–2,5 кг/га у фазу «рожевий бутон». Він сумісний з пестицидами, за винятком фосфорорганічних інсектицидів, препаратів на основі фосетилу алюмінію та тираму, а також препаратів, що утворюють кислу реакцію бакової суміші (рH < 5,5).

А фунгіцид Блю Стар (гідроксид міді, 770 г/кг), ЗП застосовують профілактично або за перших ознак хвороби на початку вегетації яблуні нормою 1,5–2,0 кг/га залежно від поширення хвороби. Несумісний з органо-фосфатними пестицидами й препаратами, що дають реакцію бакових сумішей рН нижче 5 або вище 11. Метеор (міді гідроокис, 770 г/кг), ЗП — застосовують нормою 3–4 кг/га залежно від фітосанітарної ситуації. Препарат сумісний з усіма пестицидами, окрім органічних препаратів фосфорної групи та препаратів, що утворюють низькокислотну реакцію бакової суміші.

Купер (міді гідроксид, 300 г/л), МС — застосовують нормою 3,0–5,0 л/га. Пpeпapaт сумісний з більшістю пестицидів, за винятком препаратів нa ocнoві фoceтила aлюмінію, тиpaму та сірки, a також препаратів, що утворюють низькокислотну реакцію робочого розчину.

Альфа-Мідь (гідроксид міді, 770 г/кг), ЗП — застосовують нормою 1,5–2,0 кг/га. Він сумісний з більшістю пестицидів, окрім органофосфатів та препаратів з низькокислотною реакцією бакової суміші.

А Ескада 488 (гідроксид міді, 488 г/л), КС можна застосовувати у період розпускання бруньок максимальною дозою — 2,0 л/га, а за проведення наступного обприскування норму витрати зменшують до 1,75 л/га. Він сумісний з більшістю пестицидів, за винятком препаратів на основі фосетила алюмінію, сірки, органофосфатів, а також препаратів, що мають кислу реакцію.

Аккорд (гідроксид міді, 150 г/л + сірка, 300 г/л), МС — вносять у період «формування бутонів» нормою 5,0–7,0 л/га. Сумісний з більшістю пecтицидів, за винятком пpeпapaтів нa ocнoві фoceтила aлюмінію, тиpaму, a також препаратів, що утворюють низькокислотну реакцію робочого розчину. Нордокс 75 (оксид міді, 860 г/кг), ВГ — застосовують у низьких, як для мідьвмісних препаратів, дозах, зокрема нормою 1,0 кг/га в період до фенофази «рожевий бутон» для уникнення опіків. Сумісний з іншими пестицидами, але рекомендують робити тест на фізико-хімічну сумісність. Купроксат (сульфат міді триосновний, 345 г/л), КС — застосовують у період вегетації, починаючи з фенофази «зелений конус» нормою 5,0 л/га. Купроксат можна змішувати з препаратами, які містять сірку, іншими фунгіцидами та інсектицидами, але рекомендують робити обов’язковий тест на фізико-хімічну сумісність.

Раніше ми писали, коли варто проводити перше обприскування яблуні проти парші.