Овочі-Ягоди-Сад

Коли варто проводити перше обприскування яблуні проти парші

До профілактики парші яблуні слід приступати до моменту розпускання бруньок.

Про це повідомляється в журналі «Садівництво по-українськи».

За словами к. с.-г. н, начальник відділу Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайла Гунчака, ранньою весною рекомендується проводити перше обприскування яблуні мідним купоросом або 1%-ю бордоською рідиною. За значної небезпеки поширення хвороби проводять «голубе обприскування» 3%-ю концентрацією.

«Для отримання якісної бордоської рідини вапнякове молоко готують зі свіжогашеного вапна за співвідношення компонентів за вагою 1 : 1. Під час приготування розчину бордоської рідини з негашеного вапна його вага повинна бути більшою, ніж вага мідного купоросу. Розчин мідного купоросу вливають у вапняне молоко. Недопустиме змішування бордоської рідини з органічними пестицидами, крім сірки. Приготовлений розчин не підлягає тривалому зберіганню. Після 1–3-годинного відстоювання приготовленого розчину слід обробити рослини», – зауважив фахівець.

Аналогами бордоської рідини  можуть бути фунгіциди Блу бордо (сульфат міді, 77%), ВГ нормою 5,0 кг/га або Бордо МК (сульфат міді, 85–98%), ВП нормою 10,0 кг/га. Препарати успішно застосовують як профілактичні контактні фунгіциди для захисту яблуні проти парші.

«Їх основна технологічна перевага перед бордоською рідиною полягає у готовності продукту до застосування, що спрощує приготування і прискорює використання робочого розчину. У програмах захисних заходів Блу бордо, ВГ та Бордо МК, ВП сумісні з іншими пестицидами, але слiд уникати змiшування з пестицидами, що сприяють утворенню кислого середовища: препарати, якi мiстять фосетил алюмінію й азотовмiснi препарати для позакореневого пiдживлення, що мiстять iони амонiю. Крiм того, може бути несумiснiсть iз препаратами препаративної форми концентрати суспензiї, що мiстять олiю та текучi концентрати. Тому перед застосуванням рекомендують провести тест на фiзико-хiмiчну сумiснiсть», – зазначив Михайло Гунчак.

Нагадаємо, вітчизняний вчений розробив інноваційну систему захисту яблуні від парші.