Овочі-Ягоди-Сад

Мелітопольська черешня псується в чергах до Криму

Садівники Мелітопольського району, що перебуває під російською окупацією, змушені продавати черешню по 10-15 грн/кг, тоді як у минулі роки ціна становила 45-100 грн/кг. Єдиний можливий ринок збуту – раніше окупований росією Крим, черги на в’їзд до якого тривають до 36 годин.

Про це повідомляє «Інтерфакс»

Сади черешні займають у Мелітопольському районі близько 2 тис. га. Вирощуванням ягоди займаються 15 великих підприємств та десятки невеликих, які забезпечують не менше половини загального обсягу врожаю. Щороку аграрії регіону збирають кілька тисяч тонн черешні.

Основну частину підприємств сконцентровано у Терпінівській громаді. 

«Зараз доступний тільки виїзд до Криму, величезні черги, стоять по 36 годин. Ми просимо для продукції, що швидко псується, зелений коридор… Такого обвалу цін, як цього року, не було ніколи», –  сказав призначений окупантами голова Терпінівської громади Юрій Волжанін.

За його словами, у роки гарного врожаю ціна від виробника за кілограм становила 45-100 гривень, цього року фермери вимушені продавати від 10-15 гривень. При цьому для рентабельності виробництва з урахуванням вирослих витрат вартість має бути в районі 50 гривень, зазначив Волжанін.

Читайте також: Уманську черешню обіцяють через два тижні