Овочі-Ягоди-Сад

Лише 17% врожаю яблук буде якісним, – експерт

Лише 17% врожаю яблук буде якісним, – експерт

Урожай яблук в Україні в сезоні 2019/20 рр. став одним з найнижчих за останні 10 років, а обсяг експорту скоротився втричі. При цьому вже в новому сезоні продовжує спостерігатися дефіцит пропозиції якісного яблука, заявив керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.

Про це повідомляє EastFruit.

«Погодні умови – головний регулятор виробництва яблук в Україні в поточному сезоні, а заморозки і відсутність опадів, на жаль, стали головними партнерами фермера. І якщо до заморозків на початку і середини весни українські садівники були в принципі готові, то до мінусових температур в кінці травня, які були зафіксовані в поточному році, зрозуміло, ні. Крім того, протягом 3-х літніх місяців в Україні спостерігалося мінімальна кількість опадів, що також не сприяє гарному врожаю яблука. Виходячи з цього, другий рік поспіль на українському ринку спостерігається дефіцит якісного яблука – лише 17% врожаю, за нашими оцінками, в поточному сезоні буде якісним», – зазначив він.

За прогнозом аналітиків, виробництво яблука в сезоні 2020/21 рр продовжить скорочуватися і становитиме не більше 1,2 млн тонн, що значно нижче рекордного врожаю сезону 2018/19 рр., Коли українські садівники зібрали майже 1,5 млн тонн фруктів.

Олександр Хорєв також зазначив, що нинішній сезон яблука точно не повторить для українських садівників сценарій попереднього. Зокрема, ціни на промислове яблуко, урожай якого планується на рівні 510 тис. тонн, можуть оновити рекорд минулого сезону, коли в середньому вони зросли вдвічі в порівнянні з сезоном 2018/19 рр – до 3 грн/кг.

«Це пояснюється тим, що в поточному сезоні, переробники знову навряд чи доберуть запланований обсяг сировини», – пояснив фахівець.

Говорячи про експортні перспективи українського яблука в сезоні 2020/21 рр, Олександр Хорєв зазначив, що ціни на зовнішніх ринках будуть дорівнюють вартості яблука на внутрішньому.

«Виходячи з цього, наприклад, в минулому сезоні, експортний напрям українського яблука стрімко розширювався і на сьогодні становить 36 країн світу, але він також стрімко втрачає свою значимість. Разом з тим, якщо українські виробники відмовляться від думки про одноразових великих заробітках, то обсяг експорту українського яблука в сезоні 2020/21 рр. повинен вирости, а фаворитами експорту залишатимуться сорти Гала і Фуджі», – пояснив експерт.

Крім того він уточнив, що 27% площ садів припадає на сорт Голден Делішес, 16% займає яблуні сорту Айдаред, 14% – сорту Гала і по 13% – сортів Джонаголд і Ренет Симиренка.

Читайте також: Експерт спрогнозував низькі ціни на яблуко наступного сезону