Овочі-Ягоди-Сад

Львівські фермери виростили кольорову цвітну капусту

Фермери Львівщини виростили незвичну для українського ринку капусту. Перший урожай кольорової цвітної капусти викликав жвавий інтерес у супермаркетів та ресторанів.

Про це розповів Юрій Квінтюк, співвласник компанії «Магнат Агро Імідж Львів» – офіційного дистриб’ютора насіння кольорової цвітної капусти у Львівській області, пише AgroPortal.

Зокрема, фермерське господарство «Овочівництво» під кольорову цвітну капусту виділило близько 30 соток, проте восени планує збільшити площу.

«Наші люди звикли, що цвітна капуста має бути білою, тому для деяких покупців це – справжня диковинка. Але зацікавленість у ній однозначно є, особливо серед людей, які бували в Європі, бо там таку капусту вирощують давно і вона дуже популярна, – зазначив  Юрій Квінтюк. – Жвавий інтерес вона також викликала у продуктових мереж і  ресторанного бізнесу».

За його словами, у супермаркетах така капуста коштує близько 200 грн/кг, а одна головка в середньому важить до кілограма.

«Якщо когось цікавлять більші головки, то вони садять 25-27 тис. насінин/га, кого цікавлять менші (скажімо, на свіжий ринок), там може бути густота більшою. За вирощування на свіжий ринок урожайність у середньому сягає близько 20 тонн/га», – розповів Юрій Квінтюк.

Також така капуста цікава для переробників, зокрема для тих, хто займається заморожуванням, адже вона має гарний товарний вигляд.

Нагадаємо, запізнення зі зрізуванням цвітної капусти спричиняє її розсипання.