Овочі-Ягоди-Сад

Китайський часник дорожчає

Китайський часник дорожчає

Унаслідок подорожчання китайського юаня, зростання собівартості вирощування та доставки зросла ціна на китайський часник, а обсяг його експорту зменшився на 1,83% у першому кварталі 2021 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року, повідомляє FreshPlaza.

Зазначається, що за період з січня по квітень цього року Китай експортував близько 510 -610 тис. тонн часнику, тоді як за той же період минулого року обсяг експорту часнику досягав 520-570 тис. тонн.

Основною причиною зменшення експорту часнику в першому кварталі є зростання цін на часник. Поточна ціна звичайного часнику становить близько 4,6-5 юанів ($0,71-0,77 USD) за кг, тоді як той самий часник коштував лише 2-2,2 юаня ($0,31-0,34 USD) за кг у червні минулого року. 

«Зростання цін на експорт часнику не може компенсувати зменшення обсягу експорту», – говорить Енні Чен, менеджерка з продажу Jining Fenduni Foodstuff Co., Ltd.

При цьому зросли витрати на вирощування часнику в 2021 році: вартість оренди землі, сільськогосподарські хімікати, добрива та вартість робочої сили. Саме тому цього року подорожчав китайський часник. Також зросла вартість доставки та зміцнився китайський юань.

Читайте також: Зареєстровано вітчизняний сорт часнику, орієнтований на Європу