Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Китайські посіви часнику постраждали від морозів

Китайські посіви часнику постраждали від морозів

Через нещодавні морози постраждали посіви часнику в Китаї, що може збільшити ціни на нього. Зараз попит на китайський часник слабкий, витрати на доставку значні, а швидкість перевезень – повільна, сказала Хелен Ванг з компанії Ju’nan County Green Valley Foodstuffs Co., Ltd.

Про це повідомляє FreshPlaza.

«Загальні площі, призначені для часнику в новому сезоні, залишаються більш-менш незмінними, але погодні умови нещодавно змінилися, – розповіла представниця китайської торгової компанії. – Екстремальна зимова погода пошкодила саджанці часнику. Якщо ці умови збережуться, тоді обсяги виробництва зменшаться, що, в свою чергу спровокує трейдерів притримати часник, а це може ще більше збільшити ціну на китайському ринку. Поки рано говорити про те, як буде розвиватися ринок, але настрій фермерів і трейдерів є важливим фактором цього розвитку подій, як і співвідношення свіжого часнику, і того, що зберігається на складах цього сезону».

За словами Хелен Ванг, європейський ринок замовив великі обсяги китайського часнику в жовтні та листопаді для підготовки до святкового сезону продажів. Великий обсяг замовлень у поєднанні з тривалою пандемією спричинив уповільнення швидкості постачання. Попит на ринку в грудні ослаб і залишався слабким.

«Дефіцит вантажних контейнерів дещо стабілізувався на перевезеннях на короткі відстані між 10-20 днями, але вартість міжміських перевезень між 40-60 днями все ще зростає тривожними темпами. Цього тижня вартість доставки між Циндао і Роттердамом вже досягла $10 тис. за контейнер. Це в 5-6 разів перевищує звичайну ціну. Вартість доставки одного контейнера до Центральної та Південної Америки становить близько $7 тис., що в 2 рази перевищує звичайну ціну», – сказала Хелен Ванг.

Читайте також: Китай зацікавлений завезти технології вирощування часнику в Україну