Овочі-Ягоди-Сад

Китай став найбільшим виробником лохини

Китай став найбільшим виробником лохини

У 2021 році Китай випередив США за обсягами виробництва лохини, зайнявши лідерські позиції у світі з вирощування цієї ягоди. Нині лохина вирощується в 26 з 34 провінцій Китаю, проте країна залишається провідним світовим імпортером лохини.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Основними експортерами ягоди є переважно Перу та Чилі, частка яких складає понад 99,9% від загального обсягу імпорту. Понад 56% виробленої лохини на внутрішньому ринку Китаю переробляється. Очікується, що споживання лохини буде неухильно зростати найближчими роками.

Основними провінціями, де вирощується лохина, стали Гуйчжоу, Ляонін, Шаньдун, Сичуань та Юньнань. У 2021 році 76,8% від загального обсягу виробництва лохини в Китаї припадало на ці п’ять регіонів. Юньнань є основним районом виробництва свіжої лохини в країні, де створені унікальні природні умови для виробництва ягоди: велика висота над рівнем моря, суттєвий розрив між денними та нічними температурами та достатня кількість сонячних днів у році.

Китайські та іноземні інвестори за останні п’ять років вклали значні кошти у виробництво лохини в Юньнані, зокрема Driscoll зі США, Costa з Австралії та Joy Wing Mau з Китаю.

Читайте також: Щороку Україна буде суттєво нарощувати виробництво лохини