Овочі-Ягоди-Сад

Кожне яблуко на експорт протирали мікрофіброю, – садівник

Кожне яблуко на експорт протирали мікрофіброю, – садівник

Щоб вижити у садівничому бізнесі у 2016 році, при експорті у Швецію, у компанії «Агрокомплекс «Вінниччина» кожне яблуко на експорт протирали мікрофіброю, щоб воно блищало.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Ігор Тимофеєв, директор компанії «Агрокомплекс «Вінниччина».

«Свою першу машину на експорт в Європу ми відвантажили в березні 2015 року, а вже в грудні відправили перший морський контейнер, – уточнив він. – Спочатку нас шокували вимоги до яблук, адже до цього моменту під час експорту в країни колишнього СРСР ніхто не вимагав калібру, ваги і кольору в партії».

Урожай 2016 року експортували вже масово. 

«Нам потрібно було не просто вийти на експорт, а взагалі вижити в цьому бізнесі, тому компанія поставилася до зовнішньоторговельних контрактів дуже серйозно, – сказав директор. – Наша перше постачання було до Швеції, сорт Гренні Сміт. Покупець приїхав, оглянув яблуко в холодильнику, сортувальну машину, домовилися про ціну, вдарили по руках. Як він зажадав, попервах навіть протирали кожне яблуко мікрофіброю, щоб воно блищало, — так прагнули вижити».

Потім, правда, в господарстві відмовилися від цієї практики. «Агрокомплекс «Вінниччина» і досі співпрацює з цим клієнтом і разом із посмішкою згадують цю історію.

Читайте також: Щоб експортувати яблука за гарною ціною – треба продукція екстракласу