Овочі-Ягоди-Сад

«Контінентал Фармерз Груп» висаджує картоплю трьома способами

«Контінентал Фармерз Груп» висаджує картоплю трьома способами

Найбільший виробник картоплі в Україні – «Контінентал Фармерз Груп» вирощує бульби в трьох різних локаціях на 1.9 тис. га. Технологію підготовки землі та висаджування картоплі підбирають під тип ґрунту, планування полів та погодні умови.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів керівник із розвитку картопляного напряму компанії Віллем Намменсма.

«Ми вирощуємо картоплю в трьох різних локаціях, – сказав він. – Усі вони мають різні типи ґрунту, різне планування полів і різні погодні умови. У Львівській області ми садимо картоплю за системою «все в одному». Завдяки їй за один прохід можна обробити ґрунт, посадити картоплю та сформувати гребені».
За словами спеціаліста, ґрунти в Тернопільській області більш важкі, в’язкі, їх складно обробляти. Гребені тут нарізають до початку зими. Взимку під впливом низьких температур у ґрунті формується система капілярів, і його структура покращується. 

«Це дає можливість зберегти вологу, – наголосив Віллем Намменсма. – Навесні ми саджаємо насіння в ці гребені без будь-якої іншої підготовки ґрунту. Через три тижні після садіння нарощуємо їх, щоб мати достатній обсяг землі і запобігти позеленінню картоплі».

У третій локації, що в районі блоку «Чуква» (Львівська область), «Контінентал Фармерз Груп» тільки-но шукає найефективнішу систему.

«Навесні цього року ми провели все окремо: підготовку ґрунту, садіння та підгортання. Результати хороші, але для цієї системи нам знадобилося більше кваліфікованого персоналу й обладнання», – зауважив спеціаліст.

Читайте також:  «Контінентал Фармерз Груп» передбачає потужності для мийки картоплі