Овочі-Ягоди-Сад

Клейові дошки дозволяють визначати час обприскувань проти горіхової мухи

Горіхова муха може спричинити втрату до 80% урожаю волоського горіха. Ключовим моментом захисту є моніторинг динаміки прояву шкідника й інсектицидні обприскування.

У середині липня, коли з ґрунту вилітають перші самиці горіхової мухи, в кронах дерев вивішують жовті клейові дошки (пастки). Їх розташовують у тіні так, щоб на них ліпилося горіхове листя.  

На клейові пастки наносять атрактант, який приваблює горіхову муху, найчастіше – карбонат амонію.

Стан клейових дошок перевіряють що три дні. Коли на них з’являться перші мухи, потрібне обприскування інсектицидом. До всіх інсектицидів додають протеїнову поживку (наприклад, гідролізат протеїну), яка після внесення у крону приваблює горіхову муху. Сумішшю інсектициду й атрактанту обприскують третину крони волоського горіха у північно-східному секторі.

Після першого обприскування раз на тиждень перевіряють на жовтих клейових дошках, чи з’являється горіхова муха у насадженнях. Тоді як кількість зловлених імаго внесено в обліки, комах вилучають з дошок, аби точно знати, скільки їх упіймалося протягом певного періоду.

Якщо шкідник й надалі ловиться у пастки, обприскування повторюють ще двічі-тричі. При цьому комбінують препарати, дотримуючись дозволеної кратності обробітків, норми внесень і термінів очікування. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!